JANUSZ KACZOREK . ARCHITEKT . PRACOWNIA AUTORSKA
             
WIADOMOŚCI REALIZACJE PUBLIKACJE KONKURSY PROJEKTY PORADY O NAS

AKTUALNOŚCI
 
 
PORADY - NOWA USŁUGA

Czasami warto zasiegnąć niezależnej opinii, aby potwierdzić słuszność swojego wyboru przy zakupie działki lub gotowego domu.
Uruchomiliśmy taką usługę, gdyż wielokrotnie pomagalismy osobom, które zostały wprowadzone w błąd i dokonały nietrafionej inwestycji. Były to trudne do zabudowy działki lub niefunkcjonalne domy czy mieszkania.

Czasami warto się dłużej zastanowić w oparciu o dodatkową opinię i oszczędzić czas oraz pieniądze unikając złego zakupu.

Można też zamówić poradę, która pokaże sposoby zagospodarowania działki lub możliwości przebudowy domu.

Więcej informacji w dziale PORADY

 

Projektujemy też w małej skali... pawilon Burger Point w Międzylesiu
Postanowiliśmy zerwać z wizerunkiem typowego pawilonu gastronomiczego - plastikowej przyczepy na kółkach. Użylismy do jego budowy nowoczesnych materiałów wykończeniowych, m. in. szkła satynowego i płyt HPL. Prosta bryła pawilonu dobrze komponuje się z otaczającą go bujną zielenią i ze zróżnicowaną okoliczną zabudową    
 
 
Widok na wjazd do hotelu w Kazimierzu nad Wisłą. Koncepcja przestrzenna - wiecej w REALIZACJACH
    Bryła budynku hotelu została wkomponowana w istniejącą skarpę. Z trzech stron widoczne sa jedynie dwie z czterech kondygnacji. Pozostałe dwie znajdują się pod poziomem terenu. Dostęp do nich znajduje się od strony elewacji frontowej, gdzie skarpa jest najniższa.
 
 
 

Wnetrze domu na Mokotowie

 

 

 

 

Mewa pospolita (Larus canus)

Kilka ujęć z ukończonych wnetrz domu jednorodzinnego. U góry i po prawej - zdjęcia z łazienki dzieci. Rysunki zatopione w szkle to efekt współpracy z Magdą Karpińską, wtedy jeszcze początkującą, ale juz dobrze zapowiadającą się artystką...

 

Dom w Józefowie (u góry)    
Na ukończeniu. Dom położony na malowniczej działce porosnietej rozłożystymi sosnami, przybrał formę charakterystyczną dla okolicznej zabudowy. Plan domu w kształcie litery "L" został dostosowany do układu drzew na działce. Ponadto, działa jak parawan oddzielając intymną część ogrodu od ulicy.
   
 
 
Dom w Podkowie Leśnej (zdjęcie powyżej)
Został zaprojektowany na gęsto zalesionej działce. To istniejące dorodne drzewa (sosny i dęby) były współautorem tego projektu. One bowiem wyznaczały obszar działki możliwy do zabudowy. Jedynie od strony ulicy była wystarczająca ilość wolnego miejsca aby zmieścić większość funkcji. W konsekwencji wzdłuż ulicy rozwinęła się długa frontowa elewacja. Od strony ogrodu zaś dom się zwęża, aby ustapić miejsca licznym drzewom.
 


Dom jednorodzinny Warszawa Mokotów (zdjęcie powyżej)
Dom powstał na trudnej pod wzgledem geologicznym, wąskiej działce na warszawskim Mokotowie. Mimo tak niedogodnych warunków, udało sie stworzyć przestronne i ciekawe wnetrza. Zdjęcia wkrótce.
 
Dom w budowie (zdjęcie powyżej)
 
W lipcowym numerze "Ładnego Domu" (2014) został zaprezentowany projekt domu jednorodzinnego "na małą działkę"i. Dom jest w trakcie realizacji w podwarszawskim Piastowie. Na działce o powierzchni ok. 520 m2 zaprojektowaliśmy dom dla pięcioosobowej rodziny. Na 261 metrach kwadratowych mieszczą się 4 sypialnie, pokój dzienny z kuchnią i jadalnią oraz garaż na 2 samochody. Dom przylega jedną ścianą do istniejącego budynku na sąsiedniej działce. Brak okien na jednej elewacji zrekompensowaliśmy rozbudowanymi świetlikami w dachu, które wpuszczają światło do najbardziej zacienionej części domu.  
    W stylu ART DECO wnętrza domu w Warszawie
 
Na zdjęciu powyżej fragment salonu widoczny z jadalni. Na pierwszym planie krzesła i stół z litego drewna projektu Franka Lloyda Wrighta. Nad kominkiem obraz Tamary Łempickiej.
Dom powstał w wyniku rozbudowy typowej warszawskiej kostki. Z małego ciasnego domu powstała wygodna willa miejska z dwupoziomowym salonem, garażem na dwa samochody i rozbudowaną częścią gospodarczą. Poziom ogrodu z tyłu domu został podniesiony o 1 metr do poziomu posadzki parteru. W ten sposób powstało wygodne wyjście z salonui na taras.
Aby zrekompensować ubytek powierzchni działki (wskutek rozbudowy domu) na dachu garażu powstał drugi poziom ogrodu dostępny z sypialni.
 
Dom w Truskawiu (zdjęcie powyżej)
 
Powyżej wizualizacja domu od strony ulicy
Pod Warszawą zaprojektowaliśmy dom na nietypowej działce w kształcie trójkąta. Gęsto porośniętej okazałymi sosnami. Zdjęcie powyżej przedstawia elewację frontową domu, charakteryzująca się małą liczbą okien i dużymi powierzchniami ściany. Od strony ogrodu proporcje się odwracają. Dominują tam duże tafle szkła otwierające wnętrze domu na zieleń ogrodu.
Gęsto stojące drzewa mocno zacieniają okna i ograniczają dostep światła do wnętrza, zwłaszcza środkowej części domu. Aby temu zaradzić przez środek domu zaprojektowaliśmy "pęknięcie" w stropie. Powstała szczelina wysokości dwóch kondygnacji przez którą wpada światło dzienne przez umieszczony w dachu podłużny świetlik.
 
 
Dom w Markach pod Warszawą (zdjęcie powyżej)
 
Wnętrze domu na Młocinach (zdjęcie powyżej)
Dom zbudowany w podwarszawskich Markach czeka jeszcze na "ostatni szlif". Stanął na podłuznej wąskiej działce. Plan domu został dostosowany do kształtu i otoczenia działki. Okna części dziennej i sypialni otwierają się na okazałe drzewa z tyłu domu.
 
Wnętrze domu jednorodzinnego zrealizowanego kilka lat temu. Z satysfakcją usłyszeliśmy, że mimo upływu czasu nie straciło nic ze swojej "świeżości".
 
Z archiwum pracowni (zdjęcie powyżej)
 
Restauracja Barbados (zdjęcie powyżej)
La Casa Piu' Bella del Mondo (1 NAGRODA)
Projekt konkursowy na "Najpiękniejszy Dom na Świecie" z roku 1990. Zdjęcie powyżej przedstawia makietę wykonaną do drugiego etapu konkursu. Tak miał wyglądać dom zrealizowany według naszego zwycięskiego projektu.
Po konkursie powstało kilka wersji projektu dostosowanych do zmieniających się wymagań organizatorów i przyszłych właścicieli. W końcu powstał projekt i w konsekwencji dom który jedynie w zarysach przypominał projekt konkursowy
Wkrótce więcej zdjęć z makiety i rysunków konkursowych.

 
Lokal został zaprojektowany na dwóch kondygnacjach istniejącej kamienicy przy placu Teatralnym w Warszawie. Adaptacja ciasnych pomieszczeń kamienicy z dużą ilością małych pomieszczeń i zakamarków była dużym wyzwaniem projektowym. Tym bardziej, że wielu scian nie można było usunąć.
W efekcie to co było naszym utrapieniem w trakcie projektowania postanowilismy potraktować jako atut. Powstały wnętrza składające się z wielu mniejszych przestrzeni, wyróżniających się swoistym klimatem i atmosferą.
A niemalże bajkowy nastrój stworzył Jacek Reszetko, który wspomagał nas przy wystroju wnętrz.

Powyżej zdjęcie z okładki książki poświęconej konkursowi z modelem naszego domu.
 
..
 
 
PORADY
 
W zakładce PORADY kolejne rozważania na temat budowania oraz porady projektowe i budowlane ONLINE i nie tylko

1...